o blogu

Z nieustającej fascynacji naturą.

Z niezliczonej wielości sposobów na obcowanie z nią.

Z zachwytu nad nieskończonym skomplikowaniem życia we wszelkich jego przejawach.

Każde życie jest cudem, doskonale przemyślanym i zaprojektowanym mikrokosmosem, o tak naprawdę nieskończonym stopniu skomplikowania. W malutkim ciele gupika bije jeszcze mniejsze serce, nieustannie trudzą się mikroskopijne mięśnie sterujące pracą skrzeli i płetw. W jego miniaturowym mózgu neurony przetwarzają i gromadzą informacje, by skojarzyć pukanie w szybę akwarium ze zbliżającą się porą karmienia.

W liściach dębu mikroskopijne fabryki przetwarzają dwutlenek węgla i światło w tlen i cukry, zasilając potężne drzewo, które daje schronienie i pożywienie dziesiątkom gatunków. A gdy mikrokosmosy łączą się powstają galaktyki życia w ich nieprzeliczonych postaciach. Czy to tropikalna dżungla otaczająca brazylijskie wodospady Iguaçu, czy wycinek afrykańskiego jeziora Tanganika zamknięty za szybą akwarium, taki świat zawsze będzie cudem, którego odkrywanie może stać się fascynującą przygodą ciągnącą się przez całe człowiecze życie.

Fascynacja naturą towarzyszy mi odkąd pamiętam. Obcowanie ze światem roślin i zwierząt nauczyło mnie uważności, sztuki obserwacji, współczucia, ale też zrozumienia dla surowych i niekiedy (z ludzkiego punktu widzenia) okrutnych praw natury. Przede wszystkim jednak zachwyt przyrodą, który towarzyszył mi od najmłodszych lat, skłonił mnie do stworzenia tego bloga, by dzielić się swoją życiową pasją.

Zachwyćmy się życiem.

Naturefreak

Reklamy

2 uwagi do wpisu “o blogu

  1. Tak Natura, to najcenniejsze, najciekawsze i najładniejsze z tego co mamy na tym świecie. Sami nią jesteśmy i całkowicie od niej zależymy, aż dziw, że większość ludzi tak mało uwagi jej poświęca. Rajcują ich różne medialne bzdury i tandetne rupiecie, które produkują masowo kosztem piękna tego świata.
    Cóż, mam nadzieję, że kiedyś zmądrzeją 🙂

    Pozdrawiam serdecznie naturfreaka, choć ja wolę się po słowiańsku nazywać przyrodolubem 😉

  2. Fajny blog, masz całkiem niezłe pióro 🙂
    Na co dzień pracuję w Poznaniu, ale w niemal każdy weekend wyjeżdżam z moją partnerką za miasto – a to na piknik, na zwykły spacer czy po prostu przejażdżkę rowerową 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s